Şehirler Arası Transfer

Şehirlerarası yasak ne zaman kalkacak? Özel arabayla şehirler arası seyahat yasağı bitti mi?

Şehirlerarası yasak ne zaman kalkacak? Özel arabayla şehirler arası seyahat yasağı bitti mi gibi sorulara insanlarımız yanıt aramaktadır. Uzun süredir birçok il arasında şehirlerarası seyehat durdurulmuştu. Öncelikle 31 il ve Zonguldak için uygulanan yasak, seyehat iznine bağlanmıştı. Ancak yeni normalleşme dönemi sürecine girilmesiyle birlikte seyahat yasakları kademeli olarak azaltılmaya başlandı ve 65 yaş üstüne de seyahat izni verildi. Kalan illerde şehirlerarası yasak ne zaman kalkacak?

 

Şehirlerarası seyahat yasağı bitti mi ya da ne zaman bitecek? Şehirlerarası yasak ne zaman kalkacak gibi sorular bu dönem en fazla cevap vermek zorunda kaldığımız sorular arasındadır. Covid-19 pandemi sebebiyle kişisel arabasıyla ve toplu taşıma araçlarını kullanarak şehirlerarası seyahat yasakları getirilmişti. Pandeminin yavaşlaması ve durması için getirilen bu önlemler normalleşmeyle birlikte hafifletilmeye başlandı. Son olarak 65 yaş üstüne seyahat müjdesi geldi. Peki, şehirler arası yasak ne zaman kalkacak? Şehirler arası seyahat yasağı bitti mi? İşte son durum!

ŞEHİRLER ARASI YASAK NE ZAMAN KALKACAK?

15 il için alınan karara göre, şehirler arası seyahat yasağı, 3 Haziran Çarşamba saat 24:00'e kadar sürecek.

Yayınlanan Genelgede büyükşehir statüsündeki 15 il ile Zonguldak'a yapılacak bütün giriş ve çıkışlar 15 günlük yani, 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 24.00' dan 03 Haziran 2020 Çarşamba günü saat 24.00' a kadar geçici olarak durdurulması kararı alınmıştı.

SEYAHAT KISITLAMASI OLAN İLLER!

Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 15 il sınırlarından kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç vb.) yapılacak tüm giriş ve çıkışlar 15 günlük süreyle 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 24.00'dan 03 Haziran 2020 Çarşamba günü saat 24.00'a kadar geçici olarak durdurulacak.

Şehirler arası güvenli ulaşım ...

Yeni bir düzenleme olmaması durumunda 03 Haziran 2020 tarihi itibariyle şehirlerarası ulaşım yasağı kalkacaktır. Şehirlerarası toplu ulaşımda kullanılacak araçlar yüzde 50 kapasite ile çalışacaklar ve her sıraya tek kişi oturacak şekilde düzenleme alınacaktır. Bu durum Şehirler arası otobüs firmaları nı da olumsuz yönde etkilemiştir. Şehirlerarası otobüs firmaları otobüs bilet fiyatlarını arttırmak zorunda kalmıştır. Şehirlerarası otobüs bilet fiyatı 2 - 3 katına çıkmış durumdadır. Birçok yerde insanlar Şehirlerarası otobüs bileti bulmakta zorlanmışlardır. Şehirlerarası otobüs bilet fiyatındaki bu artış, Şehirlerarası özel transfer kullanımını daha cazip hale getirmiştir. 

Her ne kadar alınan tedbirler yerinde olsa da uygulamada eksiklikler olduğu da bilinmektedir. Evli iki insanın şehirlerarası yolculuk yaparken farklı koltuklara oturtulması ve sosyal mesafe uygulanması gibi tuhaflıklar da meyda gelmektedir. Toplu ulaşımlarda uygulanacak bu sosyal mesafe sebebi ile kişi başı ulaşım maliyetlerinin de arttığı da bilinmektedir. 

Bu sebeple Şehirlerarası yolculuk ta özel arz ve talepler oluşmaktadır. Yaptığımız incelemelerde Şehirlerarası özel transfer ve Şehirlerarası özel ulaşım ile Şehirler arası vip transfer gibi tercihler önümüzdeki dönem öne çıkacaktır. 

Gelinen bu noktada  biz Şehirlerarası özel transfer - Şehirler arası transfer - Şehirlerarası ulaşım - Şehirlerarası Seyehat - Şehirlerarası özel seyehat ve Şehirlerarası özel transfer gibi arama başlıklarında tercih edilen firma olmak istiyoruz. Çünkü bu yapılacak şehirlerarası özel transfer ve Şehirlerarası özel seyehatlerde; kullanacağımız araçlar, hizmet ve fiyat ile misafirlerimize yeni bir deneyim sunmayı vaad ediyoruz.

Şehirler arası yolculukta öne çıkan başlıca başlıklar;

1- İstanbul Ankara Ulaşım ve/veya Ankara İstanbul Ulaşım

2- İstanbul Ankara Seyehat ve/veya Ankara İstanbul Seyehat

3- İstanbul Antalya Ulaşım ve/veya Antalya İstanbul Ulaşım 

4- İstanbul Antalya Transfer veya Antalya İstanbul Transfer

5- Ankara Antalya Ulaşım veya Antalya Ankara Ulaşım

6- Antalya Ankara Transfer veya Ankara Antalya Transfer

7- İstanbul Ankara Transfer ve/veya Ankara İstanbul Transfer

8- İstanbul İzmir Transfer - İstanbul İzmir Ulaşım veya İzmir İstanbul transfer ve İzmir İstanbul ulaşım

9- İstanbul Bodrum Özel Transfer - İstanbul Bodrum ulaşım transfer ve Bodrum İstanbul Ulaşım Transfer

10- İzmir Bodrum Ulaşım transfer - Bodrum İzmir Ulaşım transfer ve 

11- Antalya Bodrum transfer - Bodrum Antalya Transfer gibi başıklar öne çıkmaktadır.

Şehirler arası seyehat lerinizde www.transferva.com u güvenle kullanabilirsiz.

Havalimanlarında, otellerde ve talep ettiğiniz her noktada, en kısa sürede buluşmak dileğiyle..

E - Bülten

Çalışmalarımızdan ve Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İçin E-postanızı girin ve bültenimize abone olun