Antalya Havalimanı Şehir İçi Transfer

Antalya Havalimanı Şehir İçi Transfer;

Antalya Havaalanı’ndan Antalya Merkez  13 km.- Lara 10 km.- Kundu 12 km. mesafede olup,transfer yaklaşık 20 dk. sürmektedir.

Bergama kralı 2. Attalos, akıncılarını yeryüzündeki en güzel yeri bulmak için görevlendirir. Bergama' ya dönen akıncılar bugünkü Antalya' nın bulunduğu yeri göstererek "cenneti bulduk" demişler. Bu doğal güzellikler içinde Bergamalı' lar kısa zamanda görkemli bir kent kurdular ve Attaleia ismini verdiler. 4 farklı büyük krallığın yaşadığı bu görkemli topraklar, şimdilerde Antalya' nın en popüler tatil beldesi olan Lara olmuştur.

Türkiye’ nin en uzun kumsallarının bulunduğu Lara Bölgesi, şehrin gürültüsünden uzak yemyeşil ve düz bir alan üzerine kurulu sahil şeridi boyunca uzanır. Lara merkez başta olmak üzere Kundu, Güzeloba, Kemerağzı ve Üçyol mevkiinde ki oteller bütçenize uygun birçok tatil seçeneği oluşturacaktır. Akdeniz’ in en prestijli otellerinin bulunduğu Lara' da tatil sizin için bir zevke dönüşecektir. Lara Otelleri keyif dolu bir tatil için sizi bekliyor.

Ülkemizin turizm başkenti olan Antalya her yıl yaklaşık 7 milyon yerli ve yabancı misafire ev sahipliği yapmaktadır.Şehir sahip olduğu doğal güzellikleri,630 km boyunca uzanan sahili bu sahillerin barındırdığı koyları ve mağaraları,eşsiz tarihi, arkeolojik özellikleri ile Türk Rivierası adını almıştır.

Başlıca görülmesi gereken yerler şunlardır,

Kaleiçi

Beyaz boyalı tarihi Osmanlı konaklarının yanı sıra Roma, Bizans ve Selçuklular döneminden yapıları da barındıran Antalya’nın bu tarihi mahallesinde sokakları artık butik oteller, hediyelik eşya dükkanları, sanat galerileri, kafeler ve restoranlarla süslüyor. Kaleiçi’nin Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda kaybolmanın tadını çıkarın!

Yat Limanı

Kaleiçi’nin hemen aşağısında, kayalıkların arasında doğal bir sığınak alanı olan ve 2. yüzyıldan 20. yüzyılın ortalarına kadar Antalya’nın ana limanı olarak kullanılan bu liman, günümüzde yalnızca yatlar tarafından kullanılıyor. Yat limanındaki kafelerden birinde oturup, kahvenizi yudumlarken güneşin batışını izlemeye doyamayacaksınız.

Yivli Minare

Selçuklular tarafından 13. yüzyılda inşa ettirilen 38 metre yüksekliğindeki turuncu renkli bu minare, cami, medrese, Mevlevihane ve türbelerden oluşan külliyenin bir parçasını oluşturuyor. İsmini mimarisinde yer alan sekiz yivden alan Yivli Minare, Antalya’nın simgesi olarak kabul ediliyor.

Hadrian Kapısı

Roma İmparatorluğu’nun en önemli beş imparatorundan biri olan Hadrian tarafından, Antalya’yı ziyareti onuruna M.S. 130 yılında yaptırılan bu kapı, Kaleiçi’ni çevreleyen surlar üzerinde yer alıyor. Hadrian Kapısı’nı ilk gördüğünüzde bir an için durun ve 2000 yıldır kentin göbeğinde yer almasına rağmen sapasağlam ayakta kaldığını aklınıza getirin. Hayranlık duyacaksınız.

Hıdırlık Kulesi

Karaalioğlu Parkı’ndan yat limanını izleyen 14 metre yüksekliğindeki bu altı kare, üstü silindir şeklindeki kule 2. yüzyıla tarihlense de ne amaçla inşa edildiği henüz kesin olarak bilinmiyor. O dönemler oldukça yoğun olan liman için gözlem kulesi ya da deniz feneri olarak kullanılmış olabileceği tahmin ediliyor. Kule, Antalya’da panoramik liman manzarasının ve gün batımının en iyi izlendiği yerlerden biri olması sebebiyle hem yerel halktan hem de turistlerden büyük ilgi görüyor.

Saat Kulesi

II. Abdülhamit döneminde yaptırılan ve şehrin surlarını oluşturan burçlardan biri üzerine inşa edilen Saat Kulesi, Antalya’nın en merkezi caddelerinden Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alıyor. Saat Kulesi’ne kadar gitmişken, kulesinin hemen ilerisinde bulunan, 18. yüzyılda inşa edilmiş bir Osmanlı camisi olan Tekeli Mehmet Paşa Camii’ni de ziyaret edilecek yerler listenize alabilirsiniz.

Aynı zamanda Türkiye’nin 5. Büyük kenti olan Antalya gerek yerleşik  gerekse yurt dışından gelip yerleşen nüfusu ve dünyanın her yerinden ağırladığı ziyaretçileri ile çok kozmopolit bir şehirdir.Yapılabilecek turizm faaliyetleri sınırsız olsa da başlıcaları şunlardır,Kaleçi’ni , tarihi yat limanını ve Düden,Kurşunlu,Karpuzkaldıran şelalelerini kapsayan şehir turu,yine Kaleiçi Yat Limanı’ndan hareket eden tekne turları,Expo alanı,Dünya’nın en uzun tüneline sahip Antalya Akvaryum’dur.Şehir özellikle yaz aylarından birçok konser ve gösteriye ev sahipliği yapmaktadır.Antalya şehir merkezinde,Kundu ve Lara bölgelerinde çok sayıda yıldızlı,Kaleiçi Bölgesi’nde de çok sayıda bölgeye özgü mimariye sahip ve buna göre restorasyonu yapılmış butik otele de ev sahipliği yapmaktadır.

Düden Şelalesi

Antalya şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Düden Şelalesi, Düden Çayı boyunca iki kola ayrılır. Antalya’ya yaklaşık 7 km uzaklıkta olan kolu Aşağı Düden (ya da Karpuz Şelalesi) ve Varsak’a 1 km uzaklıkta olan kolu Yukarı Düden Şelalesi’dir.

Suyunun geçtiği her yerde hayat veren Şelale’nin arkasında yer alan mağara, sizi adeta bir rüya alemine götürür. Bu mağaranın oyuklarından, Düden Şelalesi’ni bambaşka algılar, günlük yorgunluklarınızı unutursunuz. Mağara, daha sonra çağlayanın her iki yönüne birer yay şeklinde döner. Türkiye’de, bir çağlayanı gürül gürül akarken, arkasından seyredebileceğiniz böylesine güzel bir yer yoktur.

Dünyanın dört bir yerinden merak edip ziyarete gelen turistler ile dolup taşan Düden Şelalesi’nde  küçük hediyelik eşyalar alabileceğiniz dükkanlar, restoranlar, eğlence merkezi ve küçük bir hayvanat bahçesi bulunmaktadır.

Turistlerin uğrak noktası olan Düden Şelalesi’ne ulaşım şehir merkezinden oldukça kolaydır.

Düden Şelalesi’ nin sonu Akdeniz’ e dökülür ve bu büyüleyici manzarayı Lara’ da görebilirsiniz.  Akan Şelalenin çevresinde ise yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve deniz kenarında ki kafeler ile bölgeye daha fazla çekicilik kazandırılmış, adeta bir görsel şölene dönüştürülmüştür.

Havalimanı Şehir İçi Transfer hizmetini profesyonel sürücülerimizle, konforlu ve bakımlı araçlarımızla, arkasında büyük ve deneyimli saha operasyon ekibimizle, zamanında ve ekonomik olarak gerçekleştiriyoruz. Şehir İçi Transfer hizmetinin kusursuz, sorunsuz ve zamanında sağlanması için tüm gayret ve çabamızı maksimum düzeyde göstermekteyiz.Pandemi (Covid-19) nedeniyle araçlarımızın dezenfekte işlemleri her transferden sonra yapılmaktadır.

Havalimanı Şehiriçi Transfer  rezervasyonu için geliş tarihi ve saati, kişi sayısı ve yolcu güvenliği açısından bizimle birlikte yolculuk yapacak kişilerin ad ve soyadlarının ve ayrıca uçakla gelecek olan yolcuların havayolu şirketinin adı, uçağın kalkış yeri ve saati ile uçuş numarasını mutlaka tarafımıza bildirmesi gerekmektedir. Havalimanında beklememeniz için uçuş takip sistem aracılığı ile uçağınızın piste indiği bilgisi bize ulaşmaktadır.

Web sitemizde bulunan online rezervasyon formu ile Antalya Havalimanı transfer rezervasyonu yapılması durumunda transfer ücretinin ödenmesi için 3 farklı seçenek bulunmaktadır.

E - Bülten

Çalışmalarımızdan ve Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İçin E-postanızı girin ve bültenimize abone olun