Koşullar ve Şartlar

KOŞULLAR ve ŞARTLAR 

1- Transferva.com üzerinden rezervasyon yapan kişi ve kurumlar, genel şartları ve kuralları kabul etmiş sayılırlar. 

2- Transfer ücreti gelişte veya dönüşte nakit ödeme seçeneğinde seçilmiş olan para birimiyle sürücümüze nakit olarak yapılabilir. 

3- Onaylanan rezervasyon formunuzdaki belirtilen fiyatlar ile transfer hizmetini vermeyi taahhüt ederiz. 

4- Firmamız web sitemizde yayınladığımız transfer fiyatlarında değişiklik yapma hakkı saklı tutar. (Kredi kartı ile veya nakit olarak alınan ve onaylanan transferlerde değil.)

5- Yapılan rezervasyon ve transfer hizmeti satın alma işlemi, firmamız tarafından gönderilecek konfirme e-postası ile kesinlik kazanmaktadır. 

6- Firmamız internetteki veri erişiminden kaynaklanan e-postaların iletilmemesi, geç iletilmesi ya da eksik olarak iletilmesine ilişkin sorumluluk kabul etmemektedir. Böyle bir durumda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

7- Transfer ve uçak saatlerinde meydana gelebilecek değişiklikler tarafımıza e-posta veya telefonla iletmesi gerekmektedir. 

8- Sürüş güvenliği ve araçlarımızdaki sağlığa uygunluk yönetmeliği gereği evcil hayvanların kafesinde taşınması gerekmektedir. 

9- Havalimanına dönüşlerde İç hat uçuşlarınızda 1 saat, Dış hat uçuşlarınızda 2 saat önce havalimanında bulunmanız gerekmektedir. 

10- Yasalar ve sağlığa uygunluk yönetmeliği gereği araçlarımızda tütün, sigara ve alkol içilememektedir. 

11- Firmamız alkol, uyuşturucu gibi maddelerin etkisindeki veya şoförün, aracın güvenliğini tehlikeye atan yolcuları taşımama hakkına sahiptir. 

12- Firmamız talebiniz doğrultusunda bebek & çocuk koltuğunu araçlarda bulunduracaktır. 

13- Kapasite aşımı, operasyonel ve kontrol dışı durumlar paralelinde bebek koltuğu & çocuk koltuğu servisi hizmet garantimiz bulunmamaktadır. 

14- Yasalar ve şirket politikamız doğrultusunda araçta bulunan çocuk veya bebek koltuklarının ebeveyn tarafından koltuğa bağlanması gerektiğini önemle belirtiriz.  Sürücümüz bu konuda size sadece teknik anlamda sözlü destek verebilmektedir. 

15- Yolcu sayısına göre araç seçimi yapılması gerekmektedir. Yolcu sayısı hesaplamasında çocuk veya bebek toplam sayıya dahil edilmesi gerekmektedir. 

16- Trafik ve karayolları yönetmelikleri gereği transfer aracının kapasitesinden fazla yolcunun taşınması kanunen yasaktır. 

17- Operasyonel anlamda transfer aracı değişiklikleri, rötarlı uçak inişlerindeki yoğunluklar paralelinde veya diğer sebeplerden dolayı rezervasyonunuzda belirtmiş olduğunuz araçtan farklı olarak aynı kategoride veya üst kategoride bir aracın gelmesi söz konusu olabilir.

18- Rezervasyon formunda bilgilerinizi tam ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. 

19- Rezervasyon sırasında mobil telefon numarasının doğru ve eksiksiz olması müşterinin sorumluluğundadır, aksi takdirde karşılaşılacak sorunlardan firmamız sorumlu tutulamaz. 

20- Rezervasyon sırasında elektronik postanızın doğru ve eksiksiz olması müşterinin sorumluluğundadır, aksi takdirde karşılaşılacak sorunlardan firmamız sorumlu tutulamaz. 

21- Firmamızda transfer fiyatlandırması araç bazında tek yön olarak verilmektedir.

22- Bagajların araçlara yüklenmesi ve araçtan teslim alınmasında bagaj sayısının tam ve eksiksiz olması kontrolü müşteri sorumluluğundadır. 

23- Araçlarımız belirtmiş olduğunuz adrese ve noktaya kadar hizmet vermektedir. 

24- Araç yolu dışındaki arazi yapısına sahip bölgelere, kapatılmış yollara veya sadece yaya yoluna açık bölgelerdeki gidilecek adrese veya noktaya ulaşımda mümkün olan en uygun yere kadar sizi ulaştırmayı amaçlamaktayız. 

25- Sürücülerimiz müşterilerimize bagajların taşınması konusunda yer, zaman ve koşullar gözetmeksizin yardımcı olacaktır. 

26-Araçların bagaj kapasiteleri göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi taktirde araca sığdırılamayan bagajlar müşterinin sorumluluğundadır. 

27- Rezervasyon sırasında bildirilmeyen tekerlekli sandalye, bisiklet, elektrikli bisiklet, golf çantaları ve bebek arabaları araçlara kabul edilmeyebilir. 

28- Firmamız, hizmetin başlamasına veya devamına engel teşkil edecek transfer aracında yaşanacak mekanik arıza, trafik kazası, operasyonel aksaklıklar, hava muhalefeti, trafik sıkışıklığı, terör olayları, kolluk kuvvetlerinin uygulamaları, vb. nedenler dolayı transferinizi gerçekleştiremeyeceğini anladığı andan itibaren en kısa sürede alternatif bir araç sağlanmaya çalışılacak ve/veya aksi durumda da bilgi verecektir. Bu gibi durumlarda ödemesi alınmış olan transfer ücretinin iadesi tarafınıza kesintisiz olarak iade edilecek ve/veya böyle bir durumda kendi imkanlarınızla sağlamış olduğunuz ulaşımınızdan kaynaklanan fiyat farkı da tarafımızdan ödenecektir. 

29- Web sayfamızda belirtilen fiyatlara Araç, Sürücü, Akaryakıt, Otopark ve Otoban ücretleri dahildir. 

30- Rezervasyon formunda belirtilen bölgeden farklı bir bölgeye, birden fazla noktaya veya bölgeye gidilmek istenmesi, Yolculuk esnasında bir yerde dinlenme alışveriş yapma talepleri gibi planlanan program dışı taleplerde sürücümüz operasyon merkezimizden onay alması gerekmekte, kullanılan transfer aracının programı uygunluğuna göre onay vermekte serbesttir. Bu gibi durmlarda ilave ücret talep edilebilir.

 Turizm taşımacılığı kanunları gereği araçlarda yaş gözetmeksizin Çocuk ve Bebek kişi sayısına dahildir. Araçlarda bulunan Koltuk ve Mali Mesuliyet sigortaları buna göre düzenlenmekte olup aksi oluşabilecek durumlarda Taşıyan firmaya ağır kanuni yaptırımlar uygulanmaktadır.